+420 775 657 260 agvcb@agvcb.cz

Legislativní změny DPP a DPČ z hlediska sociálního zabezpečení – také jako webinář (přesun z 24.5.)

Přednáší: Ing. Jindřich Rozkopal, lektor s bohatými zkušenostmi, metodik Odboru sociálního pojištění ČSSZ ČB Datum: 21/06/2024 Začátek kurzu: 8.30 hod Kde: DK Metropol, Senovážné nám.2, České Budějovice Cena: 1200 Variabilní symbol: 24052024, č.ú.: 51-8931270267/0100

Seminář proběhne jak prezenční, tak online formou (prostřednictvím MS TEAMS online přenosem z klubovny DK Metropol ČB. Pokud máte zájem o webinář, prosím napište to do poznámky v přihlášce.

Ing. Rozkopal se bude věnovat pouze aktuálním legislativním změnám DPP a DPČ z hlediska sociálního zabezpečení. Z tohoto důvodu se předpokládá doba konání školení od 8:30 hod do 10.30 hod. Proto také byla stanovena cena školení na 1.200,- Kč.

Nově se budou od 1. července 2024 hlásit souhrnným formulářem všechny dohody o provedení práce za daný kalendářní měsíc. Pozměňovacím návrhem k vládnímu návrhu zákona (sněmovní tisk č. 570), se má změnit i problematika dohod konaných mimo pracovní poměr. Některé novinky u těchto dohod schválené konsolidačním balíčkem od 1. července 2024 nenastanou.

Zůstává povinnost pro zaměstnavatele od 1. července 2024 hlášení všech dohod České správě sociálního zabezpečení. Součástí zákona o pojistném na sociální zabezpečení a příspěvku na státní politiku je totiž s účinností od 1. července 2024 nový § 9a, který upravuje oznamovací povinnost zaměstnavatele.
Dosud zaměstnavatelé oznamují jednotlivý nástup zaměstnance konajícího práci na základě dohody o provedení práce, která založí účast na nemocenském pojištění (vznik účasti na pojištění a skončení dohody). Nově nebudou hlásit každou dohodu zvlášť, ale všechny dohody za daný kalendářní měsíc souhrnným formulářem. Oznamovací povinnost se ale bude týkat všech DPP. Tedy i takových, které účast na nemocenském pojištění nezaloží.

Program:

1. Dohody o provedení práce ve vztahu k sociálnímu pojištění od 1.7.2024 do 31.12.2024 – Změna oznamovací povinnosti zaměstnavatele, „Výkaz příjmů zúčtovaných zaměstnavatelem zaměstnancům činných na základě DPP“

2. Dohody o provedení práce ve vztahu k sociálnímu pojištění od 1.1.2025 – Režim „oznámené dohody“, změna oznamovací povinnosti zaměstnavatele, změna v odvodu pojistného

3. Základní informace o připravovaných změnách v oblasti nemocenského pojištění

4. Diskuze, odpovědi na dotazy

Informace pro Účastníky

Kurz již proběhl, proto není možné se na něj registrovat. Vyberte si z naší nabídky kurzů jiný kurz, nebo nás kontaktujte.

Nezmeškejte žádný kurz!

Přihlašte se k odběru kurzů a novinek e-mailem.

  O agentuře

  AGV – Agentura vzdělávání pořádá v Českých Budějovicích vzdělávací semináře z oblasti účetnictví, daní, personalistiky, mezd a práva již od roku 2003. Kvalita nabízených služeb je založena především na odborné způsobilosti lektorů. Aktuální novinky a změny v daných oblastech jsou přednášeny kvalitními lektory s dlouholetou praxí v oboru, kteří působí na vedoucích pozicích různých odborů na finančních úřadech, úřadech práce, Správě sociálního zabezpečení, zdravotních pojišťovnách, Stáním archivu, Státním úřadu bezpečnosti práce atd. v rámci Jihočeského kraje. Vedle lektorů z praxe vedou semináře nejpovolanější odborníci s výbornými referencemi a propracovanou metodiku přednášek. Stejnou váhu jako na odbornost lektorů klademe i na pozitivní partnerský vztah k zákazníkům a přijatelné ceny za poskytované služby. Všechny semináře se konají v příjemném prostředí Domu kultury Metropol v Českých Budějovicích. Mým cílem je Vaše spokojenost, rozšíření a utvrzení Vašich vědomostí a znalostí. Případné podněty, připomínky, samozřejmě i pochvaly :-) od Vás ráda vyslechnu a určitě nezůstanou bez zpětné reakce.

  Radomíra Rudá

  AGV - Agentura vzdělávání

  Bc. Radomíra Rudá,

  I. Olbrachta 14, 370 06 České Budějovice

  IČ: 73492302

  Telefon: +420 775 657 260, e-mail: agvcb@agvcb.cz

  Share This