+420 775 657 260 agvcb@agvcb.cz

Pracovnělékařské služby – povinnosti zaměstnavatele a zaměstnance

Přednáší: JUDr. Markéta Přerostová, Úřad práce Strakonice, Právní a kontrolní odbor Datum: 18/06/2020 Začátek kurzu: 9:00 hod (prezence od 8.30 hod) Kde: DK Metropol, Senovážné nám.2, České Budějovice Cena: 1.200 Variabilní symbol: 18062020, č.ú.: 51-8931270267/0100

Program:

– Obsah smlouvy mezi zaměstnavatelem a poskytovatelem pracovnělékařských služeb, výpisy z dokumentace.
– Termín provedení vstupní lékařské prohlídky a hrazení nákladů prohlídky
– Periodické prohlídky, mimořádné prohlídky, prohlídky zaměstnanců pracujících v noci.
– Nové požadavky na obsah lékařských posudků.
– Pracovněprávní důsledky posudku: překážka v práci, hrazení náhrady mzdy, změna druhu práce, výpověď pro ztrátu zdravotní způsobilosti
– Předpoklady pro vydání posudku, výpis ze zdravotnické dokumentace, nová možnost potvrzení o nezměněném zdravotním stavu.
– Povinnost zajišťovat pracovnělékařské služby prostřednictvím smluvního poskytovatele, registrovaného poskytovatele (obvodní lékař), kdy zaměstnavatel nově nemusí mít smluvního poskytovatele.
– Možnost jiného (pověřeného) poskytovatele. Prohlídky u agenturních zaměstnanců a zaměstnanců na základě DPP a DPČ.
– Nové důsledky nevydání posudku v důsledku odmítnutí prohlídky ze strany zaměstnance.
– Možnost vzdání se práva na přezkoumání lékařského posudku.
– Možné sankce v této oblasti – kontroly inspekce práce.
– Diskuze a odpovědi na dotazy.

 

Informace pro Účastníky

Kurz již proběhl, proto není možné se na něj registrovat. Vyberte si z naší nabídky kurzů jiný kurz, nebo nás kontaktujte.

Nezmeškejte žádný kurz!

Přihlašte se k odběru kurzů a novinek e-mailem.


  O agentuře

  AGV – Agentura vzdělávání pořádá v Českých Budějovicích vzdělávací semináře z oblasti účetnictví, daní, personalistiky, mezd a práva již od roku 2003. Kvalita nabízených služeb je založena především na odborné způsobilosti lektorů. Aktuální novinky a změny v daných oblastech jsou přednášeny kvalitními lektory s dlouholetou praxí v oboru, kteří působí na vedoucích pozicích různých odborů na finančních úřadech, úřadech práce, Správě sociálního zabezpečení, zdravotních pojišťovnách, Stáním archivu, Státním úřadu bezpečnosti práce atd. v rámci Jihočeského kraje. Vedle lektorů z praxe vedou semináře nejpovolanější odborníci s výbornými referencemi a propracovanou metodiku přednášek. Stejnou váhu jako na odbornost lektorů klademe i na pozitivní partnerský vztah k zákazníkům a přijatelné ceny za poskytované služby. Všechny semináře se konají v příjemném prostředí Domu kultury Metropol v Českých Budějovicích. Mým cílem je Vaše spokojenost, rozšíření a utvrzení Vašich vědomostí a znalostí. Případné podněty, připomínky, samozřejmě i pochvaly :-) od Vás ráda vyslechnu a určitě nezůstanou bez zpětné reakce.

  Radomíra Rudá

  AGV - Agentura vzdělávání

  Bc. Radomíra Rudá,

  I. Olbrachta 14, 370 06 České Budějovice

  IČ: 73492302

  Telefon: +420 775 657 260, e-mail: agvcb@agvcb.cz

  Share This