+420 775 657 260 agvcb@agvcb.cz

WEBINÁŘ – Účetní a daňové novinky roku 2021 (Ing. Ludvíková)

Přednáší: Ing. Helena Ludvíková, zkušená lektorka Svazu účetních, daňová poradkyně Datum: 05/03/2021 Začátek kurzu: 9.00 hod Kde: DK Metropol, Senovážné nám.2, České Budějovice Cena: 1400 Variabilní symbol: 5032021, č.ú.: 51-8931270267/0100

Webinář proběhne prostřednictvím MS Teams. Kdo z přihlášených účastníků bude mít zájem (například je to pro Vás první zkušenost a tápete) dne 16.2.2021 se uskuteční zkušební schůzka na MS Teams (není nutné mít staženou aplikaci, odkaz se Vám otevře ve Vašem internetovém prohlížeči). I na základě této zkušební schůzky se můžete rozhodnout, zda se webináře dne  zúčastníte. Veškeré instrukce Vám budou zaslány na Vaši e-mailovou adresu. Platba proběhne až po úspěšném absolvování webináře!

Program:

Účetní aktuality – nový zákon o účetnictví, nové interpelace Národní účetní rady, novela zákona č.90/2021 Sb., ZOK č.33/2020, NOVĚ zveřejňování účetní závěrky a následky nezveřejnění.

Zákon č.609/2020 Sb. – daňový balíček 2021  –  Zásadní změny u hmotného a nehmotného majetku. Mimořádné odpisy. Zkrácení doby odpisování, snížení hranice pro VC, změny – např. odpis automobilů, strojů a zařízení možný dva roky a řada dalších změn pro účetní a majitele firem. Mimořádné odpisy v podmínkách roku 2020 a 2021 – kdy se dají využít, jaký je postup výpočtu, kdy bude výhodné jejich využití.  –  Zrušení odpisování nehmotného majetku, zrychlené odpisy.  –  Zpětný odpočet daňové ztráty   –  Postup při daňovém a účetním posouzení u technického zhodnocení po změnách u daně z příjmů.

Zákon č. 461/2020 Sb. o kompenzačním bonusu – dopady do účetnictví podnikatelů – fáze uplatnění, prodloužení bonusového období, liberační balíčky, daňové úlevy pro podnikatele.

NOVELA DAŇOVÉHO ŘÁDU – zásadní změny v procesním výběru daní, zálohové platby na DPH, projekt MOJE DANĚ a jeho aplikace, změny v prodloužení termínů pro podání DP, elektronická forma podání a její výhody, změny při zahájení a ukončení daňové kontroly, změny v sankcích od FÚ apod.

NOVELA ZÁKONA O DPH OD 2021 – „Významná oprava“ nemovitostí – výklad pojmu a jeho aplikace v praxi, nájem nemovitostí – osvobození a zdaňování, pravidla. Úprava odpočtu u nemovitostí. Rekapitulace všech změn sazeb 2021 a jejich dopad na praxi.

Zákon č. 299/2020 Sb. – tzv. LOSS CARRYBACK – novela zákona o dani z příjmu a zpětný odpočet daňové ztráty v praktických příkladech.

Silniční daň – placení záloh, změny ze sazby daně nákladních vozidel – vliv jarních a podzimních opatření vlády v souvislosti s COVID 19 na zúčtování záloh při sestavení DP.

Změny v  příspěvcích zaměstnavatele na stravování. Poukázky versus výplata v hotovosti.  

 

 

Informace pro Účastníky

Kurz již proběhl, proto není možné se na něj registrovat. Vyberte si z naší nabídky kurzů jiný kurz, nebo nás kontaktujte.

Nezmeškejte žádný kurz!

Přihlašte se k odběru kurzů a novinek e-mailem.


  O agentuře

  AGV – Agentura vzdělávání pořádá v Českých Budějovicích vzdělávací semináře z oblasti účetnictví, daní, personalistiky, mezd a práva již od roku 2003. Kvalita nabízených služeb je založena především na odborné způsobilosti lektorů. Aktuální novinky a změny v daných oblastech jsou přednášeny kvalitními lektory s dlouholetou praxí v oboru, kteří působí na vedoucích pozicích různých odborů na finančních úřadech, úřadech práce, Správě sociálního zabezpečení, zdravotních pojišťovnách, Stáním archivu, Státním úřadu bezpečnosti práce atd. v rámci Jihočeského kraje. Vedle lektorů z praxe vedou semináře nejpovolanější odborníci s výbornými referencemi a propracovanou metodiku přednášek. Stejnou váhu jako na odbornost lektorů klademe i na pozitivní partnerský vztah k zákazníkům a přijatelné ceny za poskytované služby. Všechny semináře se konají v příjemném prostředí Domu kultury Metropol v Českých Budějovicích. Mým cílem je Vaše spokojenost, rozšíření a utvrzení Vašich vědomostí a znalostí. Případné podněty, připomínky, samozřejmě i pochvaly :-) od Vás ráda vyslechnu a určitě nezůstanou bez zpětné reakce.

  Radomíra Rudá

  AGV - Agentura vzdělávání

  Bc. Radomíra Rudá,

  I. Olbrachta 14, 370 06 České Budějovice

  IČ: 73492302

  Telefon: +420 775 657 260, e-mail: agvcb@agvcb.cz

  Share This